İşletmenizi Desteklemek İçin Kişisel Bir Marka Oluşturma 7 Adım

Şirketinizin kişisel markaları, müşterilerinizin güveninizden bahsetmesinden ziyade, içeriğinizin erişimini çoğaltma potansiyeline sahip olabilir .

Kurumsal markalar gibi, kişisel markalar da popülerlik üretmek ve benzersiz bir kimlik oluşturan özelliklerin ve niteliklerin bir  toplamıdır. İş piyasasında; güçlü kişisel markalara sahip kişiler daha görünür, daha popüler ve daha güvenilirdir. Fakat kişisel markalar sadece işe girmekten daha çok faydalıdır. Eğer bir şirket markasıyla birlikte kullanıldıklarında, size aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi avantaj sağlayabilirler:

 

Güven.İnsanlar şirketlere güvenmekten başka insanlara daha çok güveniyorlar; Bir kişi tarafından yazılmış ve tanıtılan içeriği okuduğu zaman, aynı içeriğin bir kâr oluşturmak için bir iş girişiminde bulunarak basmasından ziyade, önem ve samimiyetine inanmaları büyük ihtimalle daha fazladır.

 

Görünürlük. Her kişisel markanın sosyal medya hesabı, demografik hedefinin yeni bir parçasına erişmek için bir imkandır; 1000 takipçiyle üç hesapta her biri tek bir hesap olacak üç kat daha fazla gözbebeği ulaşacak.

 

Niş bulunma. Kişisel markalarla kollara ayrılma, ister kurumsal markanızın ana uzmanlığı içinde isterse tamamlayıcı bir uzantı olarak farklı nişleri hedefleme fırsatı verir.

Peki, kurumsal markanızı destekleyecek ve tamamlayabilecek bir kişisel marka nasıl oluşturulabilir? Yedi yolu:

 

  1. Ana oyuncularınızı belirleyin.

Öncelikle, kuruluşunuzdaki kişilerin kişisel markalar için en iyi aday olduğuna karar vermeniz gerekir. Burada değerlendirme için gerekli bir değerlendirme maddesi yoktur, ancak genelde, daha tecrübeli insanlar (ve daha önce var olan sosyal medya takip edenler) oluşturulmak daha kolaydır.

Birçok işletme, CEO’larını, kurucularını ve/veya en deneyimli hesap yöneticilerini tayin ederek başlar. Fakat hedef nüfusunuza ilgi duyacak bir uzmanlık alanına sahip bir kimse seçebilirsiniz.Aynı zamanda, kendi kişisel markalarının gelişimini yönetmek için haftada birkaç ekstra saati olan kişileri seçmek isteyeceksini

  1. Uzmanlığı belirleyin ve profillerinizi optimize edin.

Ardından, geliştirmeyi seçtiğiniz her bir kişisel markanın sosyal medya profillerini talep ederek ve optimize ederek büyümeniz için kuruluşu oluşturmanız gerekir.Sosyal medya platformları, işinize ve hedef kitlenize bağlı olacaktır; Genel olarak, Facebook, Twitter ve LinkedIn temel ihtiyaçlardır ve Instagram’ın olması güzel.

Kişisel marka hesaplarınızdan sosyal medya hesaplarına ‘kişisel’ gerçeğinden ayırmayı isteyebilirsiniz. Her halükarda, kişisel marka hesaplarınızı, her bir kişisel markanın uzmanlığını ve tabii ki bağlantılarınızı veya diğer bağlarınızı şirket markanıza yansıtacak şekilde ifade eden profesyonel ön imgelerle optimize etmeniz gerekecek.

  1. İçerik oluşturun ve tanıtın.

Kişisel markalaşmayı ciddiye almak istiyorsanız, her bir profiliniz için ayrı, profesyonel bir blog oluşturabilirsiniz. Aksi takdirde,  her kişisel markalarınız için bireysel yazar profilleriyle birlikte şirket bloğunuzu kullanmak hoş olur.

Bireyin kendi uzmanlık alanlarına ilişkin, her kişisel marka için yüksek kalitede içerik oluşturmak zaman alır. Ardından bireyin sosyal kanalı karşısında içeriğin tanıtımını yaptığından emin olun ve hazır eliniz değmişken, her bir içerik kişisel markanız arasından öz ‘kurumsal’ içeriği aynı yönetim altında birleştirin.

  1. Gruplara ve konuşmalara katılın.

Kişisel markanızın görünürlüğünü artırmak istiyorsanız, basitçe içerik yazıp tanıtmaktan çok daha fazlasını yapmanız gerekir. İçeriğinizi görebilmeleri ve değerlendirebilmeleri için diğer kişilere katılmanız gerekir.Bunu yapmanın en iyi yolu Twitter gibi halka açık platformlarda bulmak kolay, sohbetlerlede meşgul olabilirsiniz veya LinkedIn’de kolayca bulabileceğiniz gruplarla ilgilenebilirsiniz.

Alanınız ve uzmanlığınızla alakalı konulara bakın; yorumları, soruların cevaplarını ve hatta kendi sorularınızı yanıtlayın. Aynı anda varlığınızı ve şöhretinizi oluşturmak için iyi bir yoldur.

  1. Yeni insanlar izleyin.

Bununla birlikte, toplam yabancıları takip etmek tavsiye edilmez; Bununla birlikte, tomplam abancılar takip etmek tavsiye edilmez.; bunun yerine, dolaylı bir eylem olsalar bile, onlarla bir etkileşim yaşadıktan sonra insanları takip edin.

Örneğin, aynı Twitter görüşmesinde yer aldıysanız, onları takip edin; Muhtemelen sizi takip edeceklerdir. Zamanla bu şekilde pek çok kaliteli takipçi çekebilirsiniz.

  1. Takipçilerinizle etkileşimde bulunun.

Kişisel markanıza takipçileri çekmek yeterli değildir; Ayrıca onlarla ilgilenmek zorundasın. İçeriği üretmeye ve tanıtmaya devam etmek, burada iyi bir başlangıç olur, ancak takipçilerinizle doğrudan etkileşimde bulunmak daha iyi.

İndirim veya özel promosyonlar gibi sizi izlemek için onlara ödül verin ve tüm yorum ve sorularına yanıt verdiğinizden emin olun.

  1. Kişisel ve kurumsal arasındaki bağları güçlendirin.

Sonunda, kurumsal ve kişisel markanız arasındaki bağlarını güçlendirmeyi isteyeceksiniz. Bazen, şirketinizin markasının promosyonunda yazı tura yapın ve takipçilerinize bağlılığınızın yerini hatırlatın. Uzmanlığın benzersiz modelleri için bu insanların önemini vurgulayın, bireysel şahi markaları için doğrudan takipçiye, şirketinizin markasını da ayrıca kullanabilirsiniz.

Kişisel bir marka oluşturma basit görülebilir, ancak uzun dönem bir strateji için taahhüt ve detaya dikkat çeker; Bir gecede on binlerce izleyici kitlesi cezbetmeyeceksiniz.

Yine de, birkaç hafta içinde, şirket markanızı desteklemek için bir kuruluşa sahip olmalı ve birkaç ay içinde şirketinizin kişisel markaları, müşterilernizin güveninden bahsetmeyen içeriğinize erişmeyi arttırma potensiyeli olabilir.

 

JAYSON DEMERS

VIP CONTRIBUTOR

Founder and CEO, AudienceBloom

https://www.entrepreneur.com/article/295886

Fotoğraf:http://gettingtothapaper.com/landscape-wallpaper-6f8.html/landscape-wallpaper-6f8

© 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu maddeleri gereğince yapılan her türlü izinsiz alıntılanma, yayınlama hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.